به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، آبان ۳۰، ۱۳۹۴

حجت الاسلام سیداحمد علم الهدی، امام جمعه مشهد:


فکر تاسیس بسیج، 
توسط امام زمان به امام خمینی الهام شد

وی با بیان اینکه فکر امام در بنیان و ایجاد بسیج یک الهام غیبی به ایشان از ناحیه امام زمان (عج) بود، ادامه داد:
زمانی که آمریکا تهاجم نظامی اش را بر ما از طریق صحرای طبس انجام داد و این اقدام به مدد امداد غیبی خداوند و طوفان شن ناکام ماند این فکر به ذهن امام (ره) آمد و این الهام غیبی درکنار آن امداد غیبی بود.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگذار شد، با گرامیداشت آغاز هفته بسیج اظهار کرد:

نقش آفرینی بسیج در همه ابعاد زندگی اجتماعی ما و عمدتا در حوزه امنیت است.

وی با بیان اینکه فکر امام در بنیان و ایجاد بسیج یک الهام غیبی به ایشان از ناحیه امام زمان (عج) بود، ادامه داد: زمانی که آمریکا تهاجم نظامی اش را بر ما از طریق صحرای طبس انجام داد و این اقدام به مدد امداد غیبی خداوند و طوفان شن ناکام ماند این فکر به ذهن امام (ره) آمد و این الهام غیبی درکنار آن امداد غیبی بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امداد غیبی ارسال طوفان شن برای سرکوب نقشه شیطانی آمریکا بود و بعد از آن امداد غیبی این تفکر به صورت غیبی به امام الهام شد تا بسیج را تاسیس کند.

به نوشته ایسنا، امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه امروز در این منطقه آشوب زده، نه تنها در این ناامنی که حتی کشورهای پیشرفته را فراگرفته مردم ما احساس امنیت می کنند،  تصریح کرد: این احساس به خاطر دلاوری های نیروی های مسلح و بسیج است.

علم الهدی اضافه کرد: امروز می بینید که در مهد تمدن فرنگ مردم در چه ذلت و سراسیمگی شب را به روز می آورند اما جامعه و نظام ما در این کشور از امنیتی ارزشمند برخوردار است.

وی با اشاره به حملات تروریستی در فرانسه بیان کرد: ما این حملات را از وجه انسانی آن محکوم می کنیم، این فجايا برای هر انسانی تاسف آور و محکوم است، اما در این محکومیت یک تغییری در دنیا اتفاق افتاد.

علم الهدی یادآور شد: ۲۴ ساعت قبل از حادثه فرانسه شيعیان و مسلمانان بیروت در آتش انفجار جریان تکفیری، تروریستی و ناپاک وهابی سوختند اما صدای کسی بلند نشد، اما در یک کشور غربی این اتفاق افتاد و صدای همه درآمد.

خطیب جمعه مشهد تاکید کرد: در کشور انقلابی ما هم به مجرد این حادثه تریبون شد برای اعلام محکومیت و تسلیت به فرانسه اما متاسفانه بعضی عزیزان ما ۴۸ ساعت بعد از حادثه بیروت این حادثه را تسلیت گفتند، این تبعیض متاسفانه دنيا را فرا گرفته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه داعش مولود اروپاست، افزود: داعش پدید آمده غرب بوده و علتش این است که در کشورهای اروپایی از ۳۰ سال قبل ترویج وهابیت به اسم  اسلام آزاد بود، آن وقت هر زمان جمهوری اسلامی به وسیله رایزنی های فرهنگی در کشورهای اروپایی می خواست اسلام ناب را تبليغ کند با تمام توان امنیتی و پلیسی جلوی ما را گرفتند آن وقت تبلیغ وهابیت دست ساز انحرافی انگلیسی، در اروپا آزاد شد.