به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، فروردین ۱۵، ۱۳۹۶

در سکوت خبری

باب دیلن سرانجام نوبل‌اش را گرفت
باب دیلن سرانجام در استکهلم روی صحنه رفت و برنامه اجرا کرد. او سه ماه پس از اعلام رسمی جایزه نوبل، جایزه‌اش را دریافت کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، دیلن پس از دیداری ساده و خودمانی با اعضای آکادمی و دریافت جایزه خود، در استکهلم روی صحنه رفت و برای جماعتی که ماه‌ها پیش بلیت کنسرت او را خریده بودند، برنامه اجرا کرد. او سه ماه بعد از مراسم رسمی اعطای جوایز نوبل، جایزه نوبل ادبیات خود را دریافت کرده است. به درخواست باب دیلن هیچ رسانه‎ای در این مراسم حاضر نبوده است. سارا دانیوسف دبیر دائمی آکادمی نوبل، دو روز پیش اعلام کرده بود این خواننده و ترانه‌سرای ۷۵‌ساله که برای اجرای کنسرت به استکهلم می‌آید، جایزه خود را دریافت خواهد کرد. 


درحالی‌که انتظار می‌رفت دیلن روز ۱۰ دسامبر در سالروز مرگ آلفرد نوبل در مراسم اهدای جوایز شرکت کند، او همان زمان اعلام کرد شاید وقتی برای اجرای کنسرت به استکهلم می‌آید این کار را انجام دهد. 


باب دیلن باید یک نسخه ضبط‌شده از سخنرانی دریافت جایزه نوبل را به آکادمی ارائه کند تا بتواند مبلغ جایزه را که معادل هشت‌ میلیون کرون سوئد، برابر ۸۹۴‌ هزار دلار، است دریافت کند. وی باید این سخنرانی را تا سه ماه دیگر به آکادمی ارائه کند. 

یکی از مقامات آکادمی نوبل به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت این مراسم کوچک به خوبی برگزار شده و دیلن ۷۵ساله مرد بسیار خوب و مهربانی است. باب دیلن اولین ترانه‌سرایی است که نوبل ادبیات را به پاس «خلق بیان شاعرانه نو در سنت ترانه‌سرایی آمریکایی» دریافت کرده است.