به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، تیر ۰۴، ۱۳۹۴

نامه ی خبرنگاران اخراج شده ی بخش کارگری خبرگزاری ایلنا

 اسماعیل محمدولی

پشتیبانی معلمان و کنشگران از خبرنگاران اخراجی "ایلنا"

روز پنجشنبه ۲۸ خرداد ۹۴ مشغول کار بودیم که منشی مدیرعامل ایلنا پیغام آورد به هیچ نحوی حتی یک خط خبر درباره تجمع کارگران فارسیت دورود در مقابل وزارت کار منتشر نشود. دلیلش را که پرسیدیم به نقل از آقای مسعود حیدری، مدیرعامل، گفته شد: “این اعتراض به حق نیست و کارگران زیاده خواهی می کنند”.

 اسماعیل محمدولی، مرتضی مدنی و لیلا رزاقی، با انتشار نامه ایی دلایل اخراج جمعی، از خبرنگاران بخش کارگری خبرگزاری کار ایران “ایلنا” را شرح دادند، به گزارش هرانا  متن نامه را در ادامه مشاهده نمائید:
دلیل اخراج دسته جمعی گروه کارگری ایلنا محدود به یک خبر مشخص نمی شود، اما مقاومت در برابر سانسور خبر تجمع کارگران کارخانه “فارسیت دورود” مقابل ساختمان وزارت کار، نقطه اوج اختلافات گروه کارگری با مدیرعامل ایلنا بود که به اخراج ما ختم شد، روز پنجشنبه ۲۸ خرداد ۹۴ مشغول کار بودیم که منشی مدیرعامل ایلنا پیغام آورد به هیچ نحوی حتی یک خط خبر درباره تجمع کارگران فارسیت دورود در مقابل وزارت کار منتشر نشود. دلیلش را که پرسیدیم به نقل از آقای مسعود حیدری، مدیرعامل، گفته شد: “این اعتراض به حق نیست و کارگران زیاده خواهی می کنند”.
پس از بی پاسخ ماندن تماس تلفنی دبیر گروه کارگری با مدیریت که آن زمان در ساختمان ایلنا حضور نداشت، دبیر گروه نوشته ای را به منشی مدیرعامل داد تا با او تماس بگیرد و نظر گروه کارگری را برای ایشان بخواند. نوشته بودیم: «ما در جایگاه خبرنگار کارگری اجازه قضاوت درباره حقانیت اعتراض صنفی کارگران را نداریم. وقتی کارگران از لرستان به تهران آمده اند تا مطالبه ای را از وزارت کار طرح کنند ما وظیفه انتشار این خبر را داریم». مدیرعامل ایلنا که خود زمانی از اعضای هیئت مدیره یکی از کارخانه های تولید سیمان زیرمجموعه تامین اجتماعی بوده است، پس از شنیدن پاسخ ما درباره انتشار خبر اعتراض کارگران فارسیت دورود که زیر مجموعه «هلدینگ سیمان فارس و خوزستان» تامین اجتماعی است، بلافاصله دستور مسدود کردن دسترسی تمامی اعضای گروه کارگری به پنل ارسال اخبار را صادر کرد و سپس برای دو روز، بخش کارگری را از سایت ایلنا، تنها مرجع اخبار کارگری ایران، حذف کرد و در نهایت در اولین روز کاری، یعنی شنبه ۳۰ خرداد تمامی اعضای گروه را با برخوردی نامحترمانه بصورت شفاهی اخراج کرد.
گفتیم که دلیل اخراج ما تنها به یک خبر محدود نمی شود. در طول پنج سالی که از تشکیل بدنه سرویس کارگری ایلنا می گذرد، جدالی دائمی میان خبرنگاران کارگری با سه نهاد «مدیریت ایلنا»، «خانه کارگر» و «وزارت کار» در جریان بوده است.
مدیریت ایلنا
تا پیش از انتصاب مدیرعامل جدید ایلنا در آذرماه سال ۹۳، مدیریت پیشین گاه تحت تاثیر کارفرمایانی که اخبار اعتراضات و مطالبات کارگران شان در ایلنا منتشر می شد و گاه با اعمال فشار دولت وقت، محدودیت هایی را برای گروه کارگری ایجاد می کرد. این محدودیت ها از آنجا که موردی اعمال می شدند چندان جدی و بازدارنده نبودند و با وجود تنش های فراوان، امکان حفظ سلامت اخبار برای ما مهیا بود. اما پس از روی کار آمدن مدیریت جدید اعمال محدودیت ها شکل تازه ای به خود گرفت.
در حکم نمونه، به طور ناگهانی پوشش خبری اعتراضات صنفی معلمان از محدوده وظایف گروه کارگری خارج شد؛ حال آنکه ما خود را موظف به پی گیری اخبار صنفی تمامی مزدبگیران می دانستیم و مطالبات صنفی نیروی کار بخش آموزش را متفاوت با مطالبات نیروی کار صنعتی نمی دیدیم.
در موردی دیگر، خبر اخراج گروهی از خبرنگاران روزنامه کسب و کار پس از انتشار به دستور مدیرعامل از خروجی ایلنا حذف شد.
ما تلاش داشتیم تریبونی برای طرح مطالبات صنفی روزنامه نگاران بسازیم چرا که بر خلاف تصور عامه، روزنامه نگاران هیچ تریبونی برای طرح مشکلات صنفی شان ندارند و محرومیت آنان از حقوق اولیه نیروی کار به دلیل مناسبات و ارتباطات صاحبان رسانه، اجازه انتشار نمیابد.
اختلاف دیگر ما و مدیریت بر سر انتشار اخبار سندیکای شرکت واحد بود. پس از جلسه مدیرعامل ایلنا و مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در محل خبرگزاری، به ما دستور داده شد تحت هیچ شرایطی خبری از سندیکای کارگران شرکت واحد منتشر نشود. در مذاکره با مدیریت برای انتشار اخبار سندیکا، سخنرانی اش در مراسم معارفه اش را یادآوری کردیم که گفته بود ایلنا باید مرجعی برای طرح مطالبات نهادهای مدنی باشد، اما او این بار، به طور کلی منکر «نهاد مدنی» بودن سندیکا شد و با وجود این که به او تذکر دادیم نهاد مدنی را با نهاد قانونی اشتباه گرفته است، پاسخ قانع کننده ای به این توضیح نداد.
اما مهمترین جدل گروه کارگری با مدیرعامل بر سر تشکیل یک نهاد صنفی در ایلنا بود. در روز ۲۶ خرداد با توصیه گروه کارگری، نامه درخواست تشکیل یک نهاد صنفی برای پیگیری مطالباتی چون حق اضافه کاری، حق شیفت، وضعیت مرخصی ها، ساعات کاری، حق ماموریت و… خطاب به ایشان تنظیم شد که توسط تمامی خبرنگاران و دبیران سرویس و تایپیست های ایلنا (به جز یک نفر) به امضا رسید. در این نامه با منصفانه ترین لحن ممکن از مدیرعامل خواسته بودیم ظرف دو هفته آینده، روزی را برای برگزاری انتخابات هیئت مدیره این نهاد صنفی مشخص کند. اما با واکنش مدیرعامل به این درخواست قانونی و حداقلی، برای ما مسجل شد که دیگر وجود ما در ایلنا تحمل نخواهد شد. تا اینکه دو روز بعد آن اتفاق افتاد.
در حاشیه، سخنی با روزنامه نگاران
امیدواریم تلاش ما برای ایجاد انجمن صنفی مورد توجه همکارانمان در سایر رسانه ها قرار بگیرد. اغلب ما روزنامه نگاران (چه در رسانه های اصلاح طلب و چه اصولگرا) از حقوق اولیه صنفی نیروی کار بی بهره ایم. بر خلاف نظر بسیاری از بزرگان جامعه روزنامه نگاری ایران، ما با پشتوانه سالها تجربه و آموختن از کارگران در امور صنفی، معتقدیم تنها راه جلوگیری از این ظلم دائمی، نه گدایی از دولت برای تشکیل دوباره نهاد محترمی به نام «انجمن صنفی روزنامه نگاران»، که برپاداشتن نهادهای کوچک صنفی در هر رسانه است. در این صورت و در مرحله بعدی، با ایجاد پیوستگی میان این انجمن ها به سادگی می توان «کانون عالی انجمن های صنفی روزنامه نگاران» را تشکیل داد و اطمینان داشت هیچ دولتی قادر نخواهد بود این نهاد عالی، اما دارای اساس و پایه در بدنه جامعه صنفی ما را فرو بریزد.
وزارت کار
برای ما که در انتخابات ریاست جمهوری به آقای روحانی رای دادیم واضح بود که تنها راه پاسداری از رای مان، نظارت دائمی و نقد بی تعارف، شفاف و مسئولانه عملکرد دولت است. ما در آخرین سال دولت احمدی نژاد با همراهی تشکل های رسمی کارگری موج شکایت از رقم تعیین شده برای حداقل دستمزد سال ۹۲ را (به اتهام تعیین مزد کارگران، ۷ درصد کمتر از نرخ تورم رسمی) به راه انداختیم و پس از انتخاب حسن روحانی در دو نوبت، یکی مصاحبه مطبوعاتی او در جایگاه رئیس جمهور منتخب و سپس اولین مصاحبه مطبوعاتی اش در جایگاه رئیس جمهور، از او درباره برنامه دولت برای تعیین مزد کارگران پرسیدیم. هر دوبار پاسخ گرفتیم دولت به قانون پایبند است و طبق قانون (ماده ۴۱ قانون کار) دستمزد کارگران را بر اساس نرخ تورم تعیین می کند. اولین جدال جدی ما با وزارت کار دولت حسن روحانی، پس از تعیین مزد سال ۹۳ در اسفندماه سال ۹۲ اتفاق افتاد؛ چرا که رقم تعیین شده برای مزد کارگران حدود ۱۱ درصد کمتر از نرخ رسمی تورم تعیین شده بود و علاوه بر آن، تغییراتی که دولت احمدی نژاد برای سلطه مطلق بر شورای عالی کار (مهمترین رکن سه جانبه گرایی در روابط کار) در ترکیب این شورا اعمال کرده بود حفظ شده بود. در آن تاریخ، گروه کارگری ایلنا سندی را منتشر کرد که در آن به نظر میرسید نمایندگانی که از جانب کارگران برای مذاکره و چانه زنی راجع به دستمزد در شورای عالی کار منصوب شده بودند، در جلسه پایانی این شورا بین خود، بر افزایش ۲۸ درصدی توافق کرده بودند، اما ظاهرا رقم ۲۸ پس از افزایش ۲۵ درصدی مزد، به ۲۵ تبدیل شده بود. ما به عنوان خبرنگار کارگری وظیفه داشتیم این سند را منتشر کنیم. این سند چهار ساعت پس از انتشار توسط مدیرعامل وقت از ایلنا حذف شد و با دستوری اداری، دبیر گروه کارگری به مدت ۳ ماه به گروه اجتماعی منتقل شد.
خانه کارگر
در طول پنج سال گذشته که از فرصت رسانه خانه کارگر برای رساندن صدای کارگران به جامعه و نهاد قدرت استفاده می کردیم، دبیرکل خانه کارگر تنها در یک نوبت به صورت رودررو و صریح، دبیر کارگری ایلنا را به دلیل انتشار اخبار کارگران سندیکای شرکت واحد مورد توبیخ قرار داد. پس از آن نیز لیستی از ممنوع المصاحبه ها، افردای از سندیکالیست ها و فعالان مستقل صنفی شفاها به گروه کارگری ابلاغ شد که البته مورد توجه ما قرار نگرفت. هرچند از آن پس کمتر با این افراد گفتگو می کردیم، اما می توان گفت که پس از انتشار گفتگو با ممنوع المصاحبه ها نیز برخوردی با ما انجام نمی شد.
خانه کارگر صراحتا واکنشی به عملکرد گروه کارگری نشان نمی داد، اما در بسیاری مواقع که درخواست سانسور خبری از جانب مدیران وقت و فعلی ایلنا مطرح می شد، اگر موضوع به سانسور اخبار سندیکاها و نهادهای مستقل صنفی مربوط نمی شد (که واضح بود خواسته خانه کارگر است)، تلویحا گفته می شد که این سیاست خانه کارگر است، یا دبیرکل خانه کارگر اینطور خواسته است. هرچند ما با شناختی که به دست آورده بودیم فکر می کردیم خواسته خودشان را به نام خواسته خانه کارگر جا می زنند.
در این پنج سال، حتی یک مورد تشویق که نه، حتی توجه به کارمان را از طرف نهادی که در زیرمجموعه اش کار می کردیم دریافت نکردیم. اگر چه از ابتدا نیز به چنین امری چشم ندوخته بودیم، از آن رو که حضورمان در ایلنا را فرصتی برای رساندن صدای کارگران به ستوه آمده از شرایط اقتصادی به گوش مردم، دولتمردان و سایر مسئولان، و البته عمق بخشیدن به جنبش جامعه مدنی در چارچوب قوانین حاکم بر کشور می دانستیم، با وجود آنکه آگاه بودیم توان و قدرت تاثیرگذاری‌مان محدود است.حتی در بعضی موارد که به واسطه اخبار ما چنان جریانی به راه افتاد که مدیران خانه کارگر در جایگاه یک نهاد صنفی چاره ای جز واکنش نشان دادن به آن موضوع نداشتند، آن واکنش در کمال ناباوری منفی بود.
به طور مثال پس از انتشار خبر قتل علی چراغی، کارگری که توسط ماموران سد معبر شهرداری تهران کشته شد، دبیرکل خانه کارگر در گفتگو با رسانه ای دیگر، انتشار این خبر را دیرهنگام توصیف کرده بود و سپس درباره اصل خبر واکنش نشان داده بود.
در موردی دیگر، پس از به راه افتادن موج شکایت از مزد سال ۹۲ در دیوان عدالت اداری که توسط خبرنگاران فعال حوزه کار در خبرگزاری های مهر، ایسنا، فارس و روزنامه های اعتماد، همشهری، شرق و… همراهی شد و بر خلاف تمامی سنوات گذشته و پس از آن، بیش از یک سال موضوع اعتراض کارگران به رقم ناعادلانه مزد را در رسانه ها زنده نگه داشت و دولت احمدی نژاد را بارها وادار به پاسخگویی کرد، یکی از مقامات عالی رتبه خانه کارگر گفته بود: «چه فایده ای دارد؟»
و توضیح آخر
با درخواست مدیران ایلنا، ممکن است در روزهای آینده دو نفر از خبرنگاران گروه کارگری به کار بازگردند. برای آنها آرزوی موفقیت می کنیم، چرا که معتقدیم گروه کارگری بر اساس اصولی بنا شده است که تا وقتی به آنها پایبند باشیم، هیچ فرد یا نهادی قدرت سواستفاده از ما را نخواهد داشت.
اسماعیل محمدولی با مشورت مرتضی مدنی و لیلا رزاقی/ خبرنگاران اخراجی گروه کارگری ایلنا

+++++++++++++++++++پشتیبانی معلمان و کنشگران از خبرنگاران اخراجی "ایلنا"در پی اخراج 5 خبرنگار گروه کارگری خبرگزاری "ایلنا" از سوی مدیرعامل این سازمان دولتی در روز 30 خرداد 1394، صدها تن از فرهنگیان سراسر ایران و نیز بسیاری از کنشگران مدنی و سیاسی به اخراج این خبرنگاران اعتراض کرده، از آنان پشتیبانی نمودند.
به گزارش "حقوق معلم و کارگر" صدها معلم  ایرانی با اتشار بیانیه ای ضمن اعتراض به اخراج خبرنگاران بخش کارگری ایلنا، که به خاطر بازتاب دادن اخبار اعتراضات کارگران و معلمان از کار خود برکنار شده اند، خواستار بازگشت این گروه به کار خود گردیدند.
این بیانیه به سرعت از سوی صدها معلم و نیز گروهی از کنشگران مدنی و سیاسی امضا شد و همچنان برای امضا در این نشانی گشوده می باشد:    https://docs.google.com/forms/d/1dFngJWMg1a69FIFRG...
متن بیانیه ی پشتیبانی فرهنگیان از خبرنگاران اخراجی ایلنا چنین است:

اعتراض جمعی از فرهنگیان نسبت به اخراج دسته جمعی خبرنگاران سرویس کارگری ایلنا

شنیدن اخراج دسته جمعی خبرنگاران سرویس کارگری خبرگزاری کار ایران – ایلنا - که خود باید بازتاب دهنده دشواری های کاری و حقوقی و معیشتی کارگران و قشر ضعیف جامعه باشد، موجب شگفتی،نگرانی و تآسف گردید. سرویس کارگری این خبرگزاری با بهره گیری از کادری ورزیده و توانمند، توانسته بود به گونه ای حرفه ای و شفاف - چه در دوران فشارهای رسانه ای دولت پیشین و چه در آزادی نسبی دولت کنونی - خبرهای وابسته به مشکلات حقوقی، معیشتی و شرایط کاری کارگرانِ بخش دولتی و خصوصی، معلمان رسمی و غیر رسمی، پرستاران و .... را پوشش دهد. به گمان امضا کنندگان زیر، سرویس کارگری خبرگزاری کار ایران، سزاوار چنین برخوردی نیست و رفتار مسئولان خبرگزاری با خبرنگارانی با چنین کارنامه درخشان،غیر قابل توجیه و پرسش برانگیز می باشد که می تواند به اعتبار آن خبرگزاری خدشه ای جدی وارد نماید. ما فرهنگیان امضا کننده به شدت،چنین برخوردی را محکوم کرده و خواهان بازگشت فوری خبرنگاران این سرویس به محل کار خودمی باشیم.
نکته: این بیانیه جهت جمع آوری امضا توسط جمعی از معلمان تهیه شده است. تمام معلمان رسمی و غیر رسمی شاغل در ‏بخش دولتی و خصوصی و مربیان پیش دبستانی می توانند آن را امضا نمایند. در ضمن همه فعالان مدنی واجتماعی نیز می تواند به عنوان حامی با امضای خود از ‏بیانیه حمایت کنند.
نام ونام خانوادگی
حوزه فعالیت
لطفا اگر معلم هستید نوع استخدام (رسمی، غیررسمی، مربی پیش دبستانی و ..) اگر فعال مدنی هستید حوزه فعالیت (کارگری، زنان، دانشجویی، ...) را بنویسید

تاکنون اشخاص زیر این بیانیه را امضا کرده اند:
محمد حبیبی معلم رسمی و عضو کانون صنفی معلمان ایران
مهدی بهلولی دبیر رسمی آموزش و پرورش
محمدرضانیک نژاد معلم رسمی و عضو کانون صنفی معلمان ایران
عاطفه زارع رسمی
حامد اصغری رسمی
لادن کرمی رسمی
متین قهرمانی دبیر
پروین سلیمی بازنشسته اموزش وپرورش
بهزاد قوامی معلم-رسمی- مقطع متوسطه دوم
صفدر کرمی رسمی
مریم رنود رسمی
مجیدباقرپسند رسمی
سلمان زند روزنامه نگار،فعال اجتماعی
خلیل کو ه شکن رسمی
آرتین پانو رسمی
تحسین مصطفی معلم رسمی
محمد کوه شکن رسمی
احمد محمدی دبیر رسمی
هادی رحیمی معلم رسمی
حسن سلطانی معلم
محمود رفیعی معلم رسمی
احمد محمدی دبیر رسمی
محمد کوه شکن رسمی
رضا اسدآبادی خبرنگار اقتصادی
اشرف لک معلم – رسمی
علی اکبری پروشی فرهنگی بازنشسته
مجتبی گودرزی رسمی
عثمان کریمیان معلم رسمی
محمد علی آزادی هنر آموز
حسین کرمی معلم رسمی
لیلا عباسی معلم رسمی
ایوب محمدی رسمی
نسرین ندر لو معلم رسمی
زیبا شمسی رسمی
رضا مسلمی رسمی
ژاله رفعتی رسمی
شیدا شمس رسمی
عبدالله قادری رسمی
مهدی عزتی فرهنگی رسمی
سلمانی رسمی
داور ایمانی رسمی
حامد تبنا رسمی
حامد تبنا رسمی
داریوش محمدی رسمی
احترام سادات حسینی رسمی
رحمت شکری رسمی
نسرین هزاره مقدم
علی دودانگه
علی رمضانی معلم
حمید رضا بابری رسمی
سمانه محبی رسمی
بابک پاکزاد روزنامه نگار
امیرحسین عالمی دانشجویی
محمد حشمت نیا معلم رسمی
حجت رضوب دانش اموز
ناصری فرهنگی. رسمی معلم رسمی
بهنام زارع رسمی
مریم.حافظی زنان
ابوذر شهرکی معلم رسمی
مرتضی زهرائی فرهنگی رسمی
رضا معشوقب رسمی
طاهره معشوقی رسمی
صدیقه معشوفی رسمی
منوچهر حسین نژاد معلم رسمی
حسینی رسمی
حسن جعفری رسمی
سیدمحمد رضا جعفرزاده معلم رسمی
فواد شمس روزنامه نگار
اشرف لک معلم – رسمی
علیرضا قربانی شاهکوچکی معلم رسمی الکترونیک
حمید پرویز معلم دبیرستان
نصیر عباسیان رسمی
حمید پرویز معلم رسمی
علی مرادی رسمی
حسن حسینی معلم رسمی
مهربانو مهدوی رسمی
علی عالمی رسمی
نادر قدیمی. معلم رسمی. ناحیه دو همدان
عليرضاعظيمى رسمى
الهام کرمی رسمی
قاسم رضایی رسمی
مهاباد مظهری معلم رسمی مقطع متوسطه
کامران نظری معلم رسمی
علی اکبر هیبتی معلم رسمی
پرویز عینی رسمی
اکبر احمد پور رسمی
اسداله حیرانی بازنشسته
فریدون محمدزاده فرهنگی رسمی
حمید رضا زندی رسمی
میثم ساغرچی رسمی
محمد بیاتی روزنامه نگار
اسکندر لطفی رسمی
مجیدسلطان ابادی معلم رسمی
آیت حدادی رسمی
احمدرضا پودینه مربی پیش دبستانی
شیرین نیک سیرت رسمی
ابوالفضل جلیلوند معلم رسمی
علی محمدی رسمی
رضایی معلم رسمی
امینی معلم. رسمی
حسین جلیلی رسمی
محمود دهقانی
هماهوشیار رسمی
خسروارشادی رسمی
حسن صمیمی رسمی
زهرا کریمی
محمود دهقانی
حسن صمیمی رسمی
اسفندیار اختری معلم رسمی
نرگس ملک زاده معلم رسمی
آکو رشیدی رسمی
حسن آریامنش بازرس کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین
اقبال فرجی معلم رسمی
فاطمه غلامی معلم رسمی
مسلم کریمی دبیر رسمی دبیرستان
الهام زند دبیر هنرستان
کیوان دامیان معلم رسمی
سهيلا مرتضوى دبير
سعید حسن زاده
علی اصغر رضایی بازنشسته فرهنگی
ولی میرزاسیدی معلم
میلاد نقدی
سجاد اسماعیلی معلم رسمی
امید اسماعیلی رسمی
محمدرضا مرادی رسمی
محمد حیدری رسمی
جلال باقری معلم رسمی
سهیلا زال بیگی معلم رسمی
عسگر جباری رسمی
محمد محمد یوسفی هنر آموز هنرستان
محمد صادقي رسمي
امید خدایی پیمانی
محمود سعادت رسمی
مهدی امینی معلم – رسمی
عباس دادخواه رسمی بازنشسته اموزش وپرورش
معصومه پاداش معلم رسمي
خانم م مختاری معلم رسمی مهندس معماری
هدایت جعفرنژاد معلم رسمی
معصومه پاداش معلم رسمي
جلال سجادی مریوان رسمی مقطع متوسطه
علی غضنفری رسمی
منصور اصغرپور معلم رسمی
جمیله چرخکار معلم .رسمی
مژگان کریمی رسمی
وکیلی فرهنگی.رسمی
مژگان کریمی رسمی
فرید محمدی معلم رسمی
محمد کرمی رسمی آموزش و پرورش
جمشید رحیمی دبیررسمی
معصومه. دهقان دبیر باز نشسته
منیره کیخایی رسمی
حسین فتاحی
لیلا سلیمی معلم
فتحی استخدام رسمی
مجید کریمی سیف آباد معلم – رسمی
فریده اسدی معلم – رسمی
مژگان دادخواه دبیر رسمی
لیلا سلیمی معلم رسمی
امیر ابتهاج دانشجویی
لیلا سلیمی معلم رسمی
نرگس ترابی استخدام رسمی
محبوبه خسروی معلم رسمی
سکینه اصغر زاده استخدام رسمی
محمدرضا حجتی فر فعال کارگری دانشجویی
کاوه ایرانی خبرنگار
علی رضا احمدی معلم رسمی
محمدرضا معظمی کارگری
خیراله عباسی رسمی
مرتضی موسوی پرورش معلم- رسمی
نیلوفر کریمی رسمی
خلیل سوری معلم رسمی
عبدالله کلهر رسمی
اصغراسماعیل زاده رسمی
محمدکاظم قربانزاده رسمی
سجاد طلوعی معلم. رسمی
منیژه رحمانخواه معلم
کاوه ایرانی خبرنگار
بهار بارانی رسمی
سینانوری معلم رسمی
هستی غلامی اموزگار.رسمی.
ایرج رحمانی رسمی
خلیل سوری معلم رسمی
فرهادجاهدزاده دبیرآموزش و پرورش- رسمی
خلیل سوری معلم رسمی
فرنگیس غلامی اموزگار.رسمی.
لیلا صدیق دبیرآموزش و پرورش- رسمی
حمیده خلج رسمی
بهمن طاهرخانی رسمی
محمد سیدی رسمی
محمود غراوی فر معلم رسمی
جلال نباتی  رسمی
فاطمه رحمانی قرهنگیان
علی رحمانی کارگری
احمد دهقانی رسمی
هیرو بهارمی معلم.رسمی
سیدقربان حسن پور رسمی
علی اصغر زارع رسمی
اسماعیل جعفری پیمانی
بابک بیرجندی معلم
ابوالفضل فرهادکیایی معلم رسمی
فاطمه دیوبند
مسعود دبيرى معلّم رسمى
اکرم سادات سجادی دبیر رسمی
علی صفری معلم.رسمی
احمد صالحی رسمی
مهدی مرادپور معاون پرورشی -رسمی
غلامرضاغلامی کندازی رسمی
محمد زارع جعفری رسمی
بختیار احمدی رسمی
علی اکبر امراه زاده رسمی
امین اخرتی معلم رسمی دبیرستان
علی خلیلی رسمی
پیمان محمدیانی رسمی دبیر
فرامرز محمد مرادیان رسمی دبیر
پیمان محمدیانی رسمی دبیر
فاطمه حسین طلایی دبیر رسمی
تاجماه مرادی معلم رسمی
علی مهربان رسمی
زاهد اشرفى معلم رسمى
احمد سلگی رسمی
هاجراحمدی آموزش و پرورش
عباس میربها معلم رسمی
شهره ربيعي دبير
احمد مدادی معلم سابق (مستعفی)
رضا سیدی پور دبیر رسمی آموزش و پرورش/کهگیلویه
امید دشتی آموزش
یوسف کریمی دانشجویی
على حسین پور معلم، رسمی
علی شیری فرهنگی بازنشسته
نبی شریفی رسمی
نوشین مخمل کوهی رسمی
علی شغیعی رسمی
طاها مقدم فرهنگی- رسمی
احسان سهرابیان مهریزدی
بهنام نامورپور رسمی
شهرام حیدری دبیر رسمی
ناهید صفری رسمی
هدي هاشمي روزنامه نگار
مرتضی رضایی رسمی
سیدحسین محسنی صدر معلم رسمی
احمد احمدي دبير بازنشسته
کامران چگینی رسمی
رضا یاوری معلم – رسمی
لقمان يوسفي زاده رسمي
شکوفه کوچه مشکی رسمی
علی اخوان اجتماعی …..
غلامرضا رحیمی دبیر رسمی
مهدی الموتی رسمی
حمید رضا واشقانی فراهانی فعال حقوق کودکان کار
رضا سادات
حسین احمدی رسمی
رحیم جلالی رسمی
ونوس نقیب زاده پیمانی
کیوان امیرخانی دانشجویی
عليرضا زواره استخدام رسمى
محمودبهشتی لنگرودی دبیربازنشسته
علی ملامحمدی دبیررسمی
سحر رضایی رسمی
مریم صباغی پیمانی
علیرضا سجادی معلم
زهرا ایرونی بارنشسته
کریم احمدی رسمی
معرفت اله مرادي رسمي
اسداله بهمني رسمي
داريوش اسمعيل پور رسمي
شهرزاد قدیری رسمی
اسداله بهمني رسمي
طاهره نقی یی رسمی.فرهنگیان
سید مجتبی ابطحی فرهنگی بازنشسته
حمید ملکی رسمی
زهرا بوذرى فرهنگى ,,,,بازنشسته
حمزه على نصیری رسمی – بازنشسته
مهران کاظمی حوزه کاری خدماتی وکارگری
بهزاد سعادتی رسمی
امید برزوئی دبیر فیزیک
علی اکبر ابراهیمی معلم رسمی
ژاله حیدری معلم رسمی
رامین الوندی رسمی
مهدی غفوری رسمی
محمد کردوانی معلم رسمی
زهره اسكندري رسمي
مژگان یوسفی رسمی
همایون قانع دبیر ریاضی بازنشسته آموزش وپرورش
علی حسینی رسمی
فاطمه قراخانی معلم رسمی
مانی رحمانی دبیر
نرگس سیری استخدام رسمی
حسن چهره گشا رسمی
شیوا عاملی راد معلم رسمی
صغری کریم الدینی رسمی
جمال احمدپوری دبیر رسمی آموزش و پرورش
جواد لعل محمدی عضو انجمن صنفی معلمان ایران _ دبیر رسمی تبعیدی به بینالود
فاتح فاطمی رسمی
روزبهاني معلم رسمي
یاسرریکی معلم
محمد رضاخواه رسمی
فاطمه ضیایی سمی
امید قربانی غیر رسمی
رهره صادق زاده معلم رسمی
زهرا شمس رسمی
رقيه محمودي
احمد ایران پناه معلم رسمی
علی رضوانی معلم رسمی
منصور حسین زاده غیر رسمی
علی قربانی دانشجو معلم
علیرضا میر معلم – رسمی
احمد براهویی دانشجویی
فرنگیس نسیم پور رسمی
رضا نهتانی معلم – رسمی
حسین پابرجا معلم،
رضا کیخا معلم – رسمی
زهرا مکری رسمی
محسن ریحانی رسمی
اصغر برات مربی مهد کودک
نعیم حیدری رسمی
حمید مسلم
مسعود باليده رسمي
آوات یوسفی اجتماعی
مهشید شمشیرگران دبیر رسمی آموزش و پرورش مقطع منوسطه
عبدالمطلب مرادی نسب معلم رسمی
حسن شفیعی پرند معلم رسمی
سید مسعود حسینی معلم رسمی
مریم خوش اقبال دبیر رسمی
مژگان خوش اقبال دبیر رسمی
زیبا عزیزی فعال مدنی
حمید رضا شیخ الاسلامی رسمی
امید ساعدی معلم رسمی
اکبر هاشمی معلم رسمی
روح اله صابریان معلم رسمی
مهدی گودرزی معلم رسمی
کیوان محمدی معلم
زاهد کوشکی دبیر
جواد نورى رسمى
سامان ستوده دانشجویی
مصطفی محمدی رسمی
احمد مهدی زاده
علی کریمی معلم رسمی
علی صفری معلم.رسمی
پرویز شکوری معلم بازنشسته
محمد کوشا رسمی
رضا حشمدار رسمی
موسی الرضا برزگر رسمی
پروین بابایی رسمی
هادی شیری پیمانی
محمدطاهرناصحی معلم رسمی
برهان بقایی معلم غیر رسمی
سید هیبت اله امیدیان رسمی
محمدرضا رمضان تبار رسمي
سیروان مصنفی معلم رسمی
عابدی رسمی وفرهنگی
ﻋﺒﺎﺱ ﯾﮕﺎﻧﮕﯽ ﻣﻌﻠﻢ ﺭﺳﻤﯽ
احمد قادری معلم
کاظم امیدی رسمی
عليرضا بىال رسمي
حمید گودرزی رسمی
زویا هورسان دبیر رسمی
محمدجاسمی معلم رسمی
خاطره میرشکار رسمی
جمال امرایی رسمی
علی ابوعلی رسمی
هادی رضوانی رسمی
فرهاد درویشی رسمی
حسن ملوندی معلم رسمی
سعید کیمیقادی معلم غیررسمی
علی احمدی رسمی
سلمان ابراهیمی معاون پرورشی_رسمی
حمید رضا سلمانی رسمی
نوشیروان مکی دبیرشیمی استخدام رسمی
زهرا نیک بخش دبیر رسمی
پیروز نامی معلم رسمی
سیده فوزیه مشعشعی رسمی
زهرا اسمعل نژاد رسمي
غلامرضا نظری دبیر رسمی
موسی الرضا قربانی معلم رسمی
ناهیدصلاحمند رسمی
آقابابایی رسمی
رضا نهضت رسمی
جواد عباس نژاد رسمی
زهراشاهسوند رسمی
فرح محسنی معلم رسمی
شعبان محمدی رسمی
لقمان ویسی رسمی
فرح محسنی معلم رسمی
جبار دوستی رسمی
شعبان محمدی رسمی
سیدرضا موسوی رسمی
طیبه روحانی رسمی
اسکندر لطفی رسمی
محمد امین سعید پور رسمی
سعید بهرامی رسمی
حسن حاتمیان رسمی
گلاویژ کهنه پوشی رسمی
کاوان حیدری رسمی
حسنعلی محمودی نژاد رسمی
حسن امسنس رسمی
رحمان فرامرزی رسمی
علی کشاورز ترک دبیر رسمی
آرمان چاروستايى دانشجويى
مرضیه قاسمی رسمی
علي سنجابي رسمي
مرضیه قاسمی رسمی
حبیب اللە مشیرپناهی آموزگار رسمی
مرضیه قاسمی رسمی
سعیده حیدری فعال مدنی
سوران کریمی دبیررسمی
مهدی شیری رسمی
برزان محمودی دبیر
سوران دوست منش دبیررسمی
زهره عزيزى معلم رسمى
حسن امسنس رسمی
حسین مستعینی رسمی
اعظم طاهری رسمی
مهتاب دوستی معلم رسمی
بهزاد کریمی معلم رسمی
علی ساکی فر دورود
عبد الرضا صادق خانی دورود
معصومه دلاوری دورود رسمی
فردوس قربانی دورود رسمی
مژگان یوسفی دورود رسمی
رقیه خادمی دورود رسمی
مژگان یوسفی دورود رسمی
ناهید حدادی رسمی
جواد تاج آبادی رسمی
مجید کریمی سیف آباد دبیر -رسمی
مختار سهرابی رسمی
فریده اسدی دبیر -رسمی
مجید کریمی سیف آباد دبیر -رسمی
سید محمدسلیمانی رسمی
سمیه نظری رسمی
بهناز صادقی رسمی
رعنا محمدی رسمی
فاطمه سلطانلو رسمی
زهرا اسدی عضو اصلاح طلب شهرستان سنقر
فرهاد گل نما کارگری
ارسلان سواریان رسمی
رضا یاس معلم رسمی
علی تحمدی غیر رسمی
محموداحمدی رسمی
حبیب عزیزی رسمی،معلم
علی اصغرسلیمی نسب رسمی
محمد حسن پوره فرهنگی رسمی-فعال مدنی
محمدرضا آزادی معلم رسمی مهرستان
محمدرفیع محمود زهی فرهنگی .دبیر رسمی
احمد نجفی رسمی
بابایی معلم رسمی
بهنام سرداری معلم رسمی
حقيقي رسمي دوره ي هنرستان
مخلص محمودی
بهاره حاجی عزیزی رسمی
کمال صداقت رسمی
محمد جمالی معلم
میثاق آق داغی رسمی
حمید رضا عبدالهی رسمی
عباس عزیزی رسنی
حجت رشنو رسمی
بهمن سعیدی نیا معلم رسمی
مرتضی ترک آشاقی معلم رسمی
یعقوب آقاجری رسمی
منیژه پروندی دبیررسمی
اسحق اصغری معلم رسمی
حسام الدین محمدیان دانشجویی
یونس خدامرادی رسمی
کاظم داودی رسمی
حسین جعفری رسمی
مهتاب کرمیان معلم رسمی
مجید درویش کارگر ٬ نماینده کارگران ایران در یکصدو دومین اجلاس سازمان جهانی کار
محمد تاج احمدی معلم رسمی
حبیب الله منظری توکلی رسمی
حسین صداقتی رسمی
زهرا پنده دانشجو
وحید میرشکار رسمی
ابوالفضل آستی معلم_رسمی
زهرا عزتی فعال دانشجویی
ابوبکر رحمانی معلم رسمی
ايوب حسن تبار درزى رسمى
علی اکبر خزلی معلم رسمی
صالح رجبلو رسمى
الهام شریفی دبیر رسمی
نسرین هزاره مقدم فعال کارگری
عبدالله وطن خواه فعال کارگری
حمد بهاریفر
حمید پارسایی
حمیدشکوهی
سعید عالم گرد
حمیدشکوهی
رحیم حسامپور
محمد زیبایی
رحیم فرزین
محمدبابااحمدی
موسی رئیسی
بهروز حسینی
علی علی پور
معصومه توانا
سهراب اسکندری
رضا رجبی
مریم یوسفی
قاسم شهبازی
علی کروشات
علیرضا محمدی
محمود کریمی
هادی علیمحمدی
احمد محمودی
زهرا رضوی
بهمن رحیمی
مهدی قلعه نوی
عبدالرضا برزیده
محمدتقی سبزواری
ابوالفتح کریمی نژاد
اصغر فرهادی
حسین زنده دل
زین العابدین امانی
ناصر محمدی
هیوا نادری
عزیز ناصری
فاروق نرگسی
حیدر حیدری
حسین رستمی
حمید جعفری
حمید جعفری
فاروق نرگسی
اسماعیل حیدری
محمد رمضانی
محمد نوری
جهانبخش گودرزی
غلامرضاغلامی
یه بنده خدا ی معلم
موسی رنجبری
یعقوب علی عبدی
صفیه بسیم
شیوا عاملی راد
آریا علیدادزاده
بهروززلکی بدیل
سید محسن نصرالهی
احمد حائری مقدم
سکینه رز ق خواه
احمد حائری مقدم
علی رضا مهدی پور
رسول جعفری
انور اسمعیل پوری
علی اکبر ابراهیمی
شاپور اریان
مجید مرادی
معصومه شعبانزاده
مرضیه فنایی
فرشید سلطانی
مهدی کریم خانی
مسعود مینایی
سیدهاشم حسینی کشتلی
فرهاد پارسی
علی افشاری
حسین مرادی
مرضیه مفرد
علی کیانی
علی رحیمی
ابراهیم بزمی
ااسماعیل حسینی
عثمان کریمیان
محمود مرشدی
محمد جواهری
شيوه لطفي
مهندس بهزاد ربیعی
فریبا محمدی
فریده محمدی
شيوه لطفي
ابراهیم رضوی
محسن ذاکری
حمید باقری
غلامرضا الحسینی
امیر محمدی
طاهر قادرزاده
علی جدی
آرام محمدی
ناصح احمدپور
عبدالجلیل کریم پور
محمود داوران
عبدالله لطیف پور دبیر رسمی
شاهد علوی
محمد اراکی
احمد محمدی
عبدالله طه زاده
علي. رحيمي. داربيد.
سوسن نصیردشت گل
مجيد اسدي
احمدرضا رحیم زاده
شهرام جمالی
احسان میر
رفعت امیدی
مریم مزروعی
حسن بصیرنیا
زین العابدین امانی
مهدی عابدینی
رضا براتی راد
شهناز ساعدی
حسن اعظمی
علی صارمی
پویا علیزاده
محمود عباسیان
عذرا رفیعی
مهدی احمدپور
مهدی عزتی
نرگس اميني
مریم کریمی
فروزان عباس پور
پروین محمدی
هادی صادقی شفق
حسین خوشبین
سحر ظهوری
سمیه کاوه
لادن بهاردوست
ایوب گرگین
سعید منصوری
حسین رمضانی سراجاری
سمیرامیری
مجیدلنگرودی
بهمن رحیمی
مریم تموک
نورالدین فتاحی
کلریا ملکی
فرشید فاریابی
محمد اسماعیلی
خالد عبدالهی
بهمن سعیدی نیا
صباح بهرامی
بهرام قاسمی
یونس نهتانی
حمید جعفری
میترا ایرانپور
رضا بوعذار
اکبر قویدل
اکبر قویدل
عنایت قوی بازو
فرزاد صفی خان پور
علی پیروز
رضا رضوی
اکبرشهرکى
روژا روشن
فاروق ناصری پور
مجید پارسا
سید عبدالرحمن شاه قاسمی
گوهربیگم کاظمی
ابراهیم احمدزاده
دهراب گودرزی
سیروان محمودی
محمد یوسفی
محسن قبادی مهر
فاطمه حفیظی
اکرم رجائیان
فاطمه رستمی
علی کونانی