به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، آبان ۲۰، ۱۴۰۱

پنجاه و پنجمین روز اعتراض‌ها در ایران؛

 ادامه انتشار تصاویر بی‌حجاب بازیگران زن

پنجاه و پنجمین روز اعتراض‌ها در ایران در حالی آغاز شد که چند شهر کشور از جمله تهران، مشهد، اصفهان، بندرعباس، اراک، سنندج و مهاباد و شیراز چهارشنبه شب و همزمان با فرارسیدن چهلم کشته‌شدگان جمعه خونین زاهدان شاهد برگزاری تجمع‌های اعتراضی شبانه بود و دانشجویان دانشگاه‌های تهران، صنعتی امیرکبیر، هنر تبریز، و علم و فرهنگ تهران نیز روز چهارشنبه دست به اعتراض زدند. 


همزمان با طرح این ادعا از سوی اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات ایران، مبنی بر این که برخی سلبریتی‌ها اکانت [شبکه‌های اجتماعی] خود را برای انتشار منویات بیگانگان به عوامل سیا یا برخی کشورهای مرتجع منطقه می‌فروشند یا اجاره می‌دهند، تعدادی از بازیگران زن سینمای ایران از جمله ترانه علیدوستی، دنیا مدنی و خزر معصومی تصاویر بدون حجابشان را با دنبال‌کنندگان خود به اشتراک گذاشتند.  


هرانا (ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران) هم در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که تا کنون در ۱۳۷ شهر ایران در مجموع ۸۷۷ تجمع اعتراضی برگزار شده که در جریان سرکوب آنها دستکم ۳۲۸ نفر از جمله ۵۰ کودک کشته شده‌اند. 


تازه‌ترین اخبار و گزارش‌ها را از اعتراض‌ها در ایران طی روز پنجشنبه (۱۰ نوامبر/۱۹ آبان) می‌توانید در این صفحه دنبال کنید.


10.11.2022 20:54

عفو بین‌الملل: دستکم ۱۸ نفر روز جمعه توسط نیروهای امنیتی ایران در شهر خاش کشته شدند