به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، آبان ۲۷، ۱۴۰۱

ده ها هزار نفر از مهاباد تا تبریز و ایذه علیه حکومت اسلامی تظاهرات کردند

ده‌ها هزار نفر از از مردم مهاباد، تبریز، ایذه امروز در مراسم خاکسپاری آزاد حسین پور، آیلار حقی و کیان پیرفلک  که به ضرب گلوله های نیروهای امنیتی و نظامی حکومت ایران کشته شدند شرکت نمودند. شرکت کنندگان در این مراسم شعارهایی علیه جمهوری اسلامی، رهبر آن، علی خامنه‌ای و سپاه پاسداران شعار سر دادند و در مهاباد و دیگر شهرهای کردستان، این استان را "گورستان فاشیستان" نامیدند.

در مهاباد دامنۀ تظاهرات تا خیابان های شهر گسترش یافت و تظاهرکنندگان با برافروختن آتش در برخی محلات، خیابان ها را مسدود کردند.

در تظاهرات های مشابه در تبریز، ایذه و سمیرم شرکت‌کنندگان در مراسم خاکسپاری آیلار حقی، کیان پیرفلک و مراد بهرامیان  علیه علی خامنه‌ای و دیکتاتوری در ایران شعار سردادند و سپاه و بسیج را داعش ایران نامیدند.

در تبریز نیروهای امنیتی به صفوف شرکت کنندگان در مراسم تدفین آیلار حقی حمله کردند و با محاصره کردن گورستان شهر کوشیدند از ورود مردم به محل خاکسپاری جلوگیری کنند.

اصغر فرهادی، سینماگر ایرانی، با انتشار تصویر کیان پیرفلک، در صفحۀ اینستاگرام خود نوشت : "خون این کودکان پاک، دامان آلوده‌تان را خواهد گرفت."

دیروز مردم ناراضی در سراسر کشور و در سومین روز از فراخوان‌های راهپیمایی و اعتصاب و اعتراض به خانۀ روح الله خمینی در شهر خمین، که به موزه تبدیل شده، حمله کرده و آن را آتش زدند و در اقدامی مشابه در قم حوزۀ علمیه این شهر را به آتش کشیدند.  

رادیو فرانسه