به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، خرداد ۱۷، ۱۳۹۶

تیراندازی و گروگان‌گیری در مجلس؛ انفجار انتحاری در آرامگاه آیت‌الله خمینی

داعش مسئولیت حملات تهران را به عهده گرفت 
آخرین خبر: تاکنون ۱۲ کشته و۴۲ زخمی (گزارش کامل خبرنگار مهر)
  تیراندازی در آرامگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی 

یکی از مهاجمان خود را در مقبره آیت‌الله خمینی "منفجر کرد"
دویچه وله: خبرگزاری‌ها از تیراندازی در مجلس شورای اسلامی و آرامگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی خبر می‌دهند. آخرین خبرها را اینجا دنبال کنید.
به نوشته‌ی خبرگزاری‌های داخلی، مهاجمین به مجلس شورای اسلامی مسلح به کلاشینکف بوده‌اند 
خبرگزاری ایلنا: یکی از حمله‌کنندگان به حرم امام خود را به صورت انتحاری منفجر کرده و دو فرد دیگر دستگیر شده‌اند.
همچنین خبری از تیراندازی در آرامگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی منتشر شده است. خبرگزاری فارس می‌نویسد، در پی این تیراندازی عده‌ای زخمی شده‌اند.
به نوشته‌ی خبرگزاری تسنیم، در جریان تیراندازی در مجلس ۴ تن زخمی شدند که یکی از آنها در پی شدت جراحات جان خود را از دست داده است.
به نوشته‌ی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) افراد مسلح حوالی ساعت ۱۰:۳۰ صبح چهارشنبه (۱۷ خرداد/ ۷ ژوئن) در حالی که تیراندازی می‌کردند، به زور وارد مجلس شدند.
ایسنا به نقل از یکی از نمایندگان می‌نویسد، افراد مسلح ۴ نفر هستند و تعدادی از نیروهای حفاظت مجلس را هدف قرار داده‌اند؛ در جریان این تیراندازی "ظاهراً سه نفر زخمی شدند".
این افراد از قرار معلوم در دفاتر نمایندگان هستند و محاصره شده‌اند. درهای ورودی و خروجی مجلس بسته شده است.
دویچه وله 
خبر فوری . جزئیات حمله انتحاری به حرم خمینی وتیراندازی امروز در مجلس شورای اسلامی

فیلم/ فرار مردم در پی تیراندازی در مجلس              لاریجانی رئیس مجلس: مساله جزئی است! 

رئیس مجلس جمهوری اسلامی مدعی شد حمله ی مسلحانه به مجلس و مقبره ی خمینی و کشته شدن چند نفر و مجروح شدن چند ده نفر «مساله ی جزئی» است. او در نخستین اظهارنظر یک مقام رسمی پیرامون این رویدادها در پایان جلسه ی علنی مجلس گفت:

امروز صبح چند تن از تروریست‌های بزدل اقدامات سبکی را انجام دادند که با آنها برخورد جدی شد و نمایندگان در این مسیر با آرامش کارشان را انجام دادند.
وی خاطرنشان کرد: موضوع جزئی است و تروریست‌ها دنبال مسأله سازی هستند و از آنجایی که ایران یک قطب در مبارزه با تروریسم است می‌خواهند خدشه وارد کنند.
لاریجانی خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی برخورد خواهند کرد و مشکل حل خواهد شد. 

اخبار روزبی بی سی :  داعش مسئولیت حملات تهران را به عهده گرفت

پایگاه خبری اعماق، وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) نوشته که این گروه مسئول حملات تهران بوده است.
پایان عملیات تروریستی در مجلس شورای اسلامی
گزارش کامل خبرنگار مهر
به گزارش خبرنگار مهر، چهار فرد مسلح حدود ساعت ۱۰:۱۵ صبح امروز با مراجعه به درب شماره یک مجلس شورای اسلامی با مأموران حفاظت مجلس درگیر شده اند.
طی این درگیری، چند نفر از مأموران حفاظت مجلس، کارمندان و مراجعه کنندگان شهید و  مجروح شده اند هنوز اطلاعی از هویت و تعداد دقیق ضاربان در دسترس نیست.
همچنین در پی این درگیری، درب‌های ورود و خروج خبرنگاران به راهروهای مجلس بسته شده است و تعدادی از نمایندگان نیز برای بررسی موضوع از صحن علنی مجلس خارج شده‌اند.
گفته می شود ضاربان به سمت ساختمان شمالی مجلس که دفتر نمایندگان در آن قرار دارد، حمله کرده و اکنون در آن مستقر هستند.
محدودیت رفت و آمد خودروها در اطراف بهارستان
از سوی دیگر در خیابانهای اطراف مجلس محدودیت های عبور و مرور حاکم شده است.
تیراندازی قطع شده است
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با مهر گفت: تیراندازی ها قطع شده و محیط در اختیار نیروهای امنیتی است، نیروهای سپاه در همه نقاط مجلس مستقر هستند.

لاریجانی به صحن مجلس آمد
علی لاریجانی که از صبح امروز در صحن علنی مجلس حضور نداشت، دقایقی قبل به صحن آمده و ریاست را از مسعود پزشکیان تحویل گرفت.

تروریست ها در طبقه چهارم محاصره شده اند
ابوالفضل حسن بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مشاهدات عینی حاکی از آن است که افراد مسلح در طبقه چهارم محاصره شده اند و چند تن از کارمندان مجلس را هم گروگان گرفته اند.
وی ادامه داد: گلوله های افراد مسلح در حال به پایان رسیدن است و احتمال عملیات انتحاری وجود دارد.
حسن بیگی افزود: تروریست ها پنجره های اتاق های طبقه چهارم را باز کرده و به مردم حاضر در خیابان تیراندازی کرده اند که در جریان این تیراندازی ها ۸ نفر مجروح شده و دو نفر به شهادت رسیدند.

تلاش نیروهای امنیتی برای زنده دستگیر کردن تروریست ها
حجت الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نیروهای امنیتی خیابان های اطراف مجلس را کاملا در کنترل دارند و داخل مجلس هم حضور دارند و به صورت کنترل شده در حال جمع کردن موضوع هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: تلاش نیروهای امنیتی این است که با کمترین مشکل و آسیب مساله را حل کنند و مهاجمین را هم زنده دستگیر کنند تا ریشه و عوامل پشت صحنه حادثه کشف شود.
وی افزود: گلوله تفنگ کلاشینکف تروریست ها تمام شده و اکنون با سلاح کمری در حال شلیک هستند.

یکی از تروریست ها خود را منفجر کرد
یک منبع آگاه در گفتگو با مهر از وقوع یک انفجار در طبقه چهارم ساختمان مراجعات مردمی خبر داد.

دستگیری دو نفر از مهاجمین
گفته می شود دو نفر از مهاجمین توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده اند و تنها یک نفر از آنها باقی مانده است.

حضور فرمانده کل سپاه در مجلس
سرلشگر عزیز جعفری فرمانده کل و جمعی از فرماندهان سپاه دقایقی قبل با حضور در مجلس از نزدیک در جریان آخرین اقدامات امنیتی قرار گرفتند.

انتقال مجروحان حوادث تروریستی به ۵ بیمارستان
سرپرست سازمان اورژانس کشور، با بیان اینکه در حال حاضر مجروحین این حادثه به بیمارستان های طرفه، سینا ، معیری، هفت تیر و امام حسین انتقال داده شده اند، افزود: ۱۱ نفر از مجروحین به بیمارستان طرفه، ۱۳ نفر به بیمارستان سینا، ۶ نفر بیمارستان هفت تیر، و ۵ نفر هم به بیمارستان امام حسین و یک نفر هم به بیمارستان معیری که فوت شده است انتقال یافته اند.

همسر ۲ نماینده زن مجلس در چنگال افراد مسلح
همچنین احمد علیرضابیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: همسر و دختر نماینده شهرضا و همسر نماینده مبارکه در دفاتر نمایندگان در چنگال افراد مسلح قرار دارند.
وی افزود: تعدادی از بستگان نمایندگان نیز هنوز در اتاق‌های ملاقات حضور دارند. همسر خانم سعیدی نماینده مبارکه و همسر و دختر خانم محمودی نماینده شهرضا هنوز در دفاتر نمایندگان حضور دارند.

انتقال مجروحان حوادث تروریستی به ۵ بیمارستان
 ۱۱ نفر از مجروحین به بیمارستان طرفه، ۱۳ نفر به بیمارستان سینا، ۶ نفر بیمارستان هفت تیر، و ۵ نفر هم به بیمارستان امام حسین و یک نفر هم به بیمارستان معیری که فوت شده است انتقال یافته اند.

ترورریست‌ها با پوشش زنانه وارد محوطه مجلس شدند
حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور گفت: تروریست‌ها با پوشش لباس زنانه از درب عمومی که ارباب رجوع برای دیدار با نمایندگان حضور پیدا می‌کنند وارد محوطه مجلس و ساختمان جانبی آن شدند.

نجات محبوسان
احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر گفته بود: «تعدادی از بستگان نمایندگان نیز هنوز در اتاق‌های ملاقات حضور دارند. همسر خانم سعیدی نماینده مبارکه و همسر و دختر خانم محمودی نماینده شهرضا هنوز در دفاتر نمایندگان حضور دارند.» که با تلاش نیروهای امنیتی این محبوسان نجات یافتند.

دستگیری یکی از تروریست ها
همچنین سیدحسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت حادثه تروریستی امروز مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس خبرهایی که داریم یکی از مهاجمان توسط نیروهای سپاه پاسداران دستگیر شده است.
وی افزود: در رابطه با بقیه مهاجمان فعلا خبری ندارم البته انفجاری انجام شده اما معلوم نیست که جلیقه انفجاری بوده یا پرتاب نارنجک.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: البته به طور کلی ماجرا تحت کنترل است و مجلس تخلیه شده و تنها نیروهای امنیتی در محل حضور دارند.

پایان عملیات تروریستی
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با مهر گفت: آخرین تروریست از سوی نیروهای تک تیرانداز مورد هدف قرار گرفت و کشته شد.
وی که در اتاق مدیریت حمله قرار داشت، افزود: هیچ یک از گروگان هایی که در اختیار این تروریست بودند، آسیب ندیده اند.
سرپرست سازمان اورژانس کشور به بیان تعداد مجروحان و جان باختگان حوادث تروریستی امروز تهران تا این لحظه پرداخت.
به گفته وی در اثر حادثه تروریستی امروز در تهران ۱۲ نفر شهید و ۴۲ نفر مجروح شدند.